Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravidla Hobby open

HOBBY OPEN 2013 

Letos se tedy opět pojede, zatím je k dispozici dráha v Pištíně.

Závody se termínově budou řídit MČR buggy 1:8 a buggy 1:6, protože někteří členové budou se těchto podniků účastnit.

Pokud to mě bude nějak kolidovat s osminou tak se závody budou posunovat ze sobotu na neděli.

Závody rc aut - PRAKTIC Hobby Open 2013

5 závodů , PRÁZDNINOVÉ ZÁVODY NEBUDOU -BYLA VŽDY MENŠÍ ÚČAST

Dráhy: Pištín

dotazy/připomínky: rcautoklub@volny.cz

Pořadatel: PRAKTIC model klub

dotazy/připomínky:  rcautoklub@volny.cz

Ředitel závodů: Dušan Šmíd

Přihlašování na: www.praktic.cz/zavody

Oficiální název: PRAKTIC - HOBBY OPEN 2013

buggy 1:8 - ????????

buggy 1:6 - ????????

Seriál Hobby závodů RC aut v měřítku 1:8 buggy, a 1:5 a 1:6 buggy. Jezdí se na vítězství v závodě a na celkové pořadí. Pro buggy 1:6 ( 1:5 ) se bude oddělovat 2wd a 4wd .
S buggy 1:8 mohou závodit i konverze na elektro, budou se ale oddělovat od spalováků.V případě zájmu z jiných kategoriií je možné závody rozšířit.Proto, aby mohla kategorie jet – do bodování, je třeba účast min. 5 aut.Pokud bude v závodě min. 10 závodníků v kategorii budou uděleny poháry za 1.-3. místo .V případě že nebude v kategoriie 10závodníků bude oceňeno 1-3 místo medailí.

Při vyhlášení celkových výsledků bude asi opět tombola .

__Časový plán: __

8 - 8,35 trénink

8,40 uzávěrka startovního pole / 9,00 rozprava / 9,15 první rozjížďky / cca. 12,00 – 12,30 přestávka, / od cca. 12,30 finálovky

__Trénink __ - max 8-12 jezdců podle trati 1x5 minut po skupinách, už nebude divoké ježdění!!!!

Termíny: (bude upřesněno)

  1. závod -  4.5.

  2. závod - 25.5.

  3. závod - 15.6.

  4. závod - 7.9.

  5. závod - 5.10.

Startovné pro seriál Hobby Open 2013:

Pištín – 1:8 – 260,-Kč; 1:6 – 300,-Kč

Přihlašování přes rozhraní: www.praktic.cz/zavody

Přihlášení na místě v den závodu +100,-Kč ( pokuta )

Společná ustanovení pravidel závodů:

Měření: Měření software RCM - závodník by měl mít čip AMB rc, k zapůjčení již nejsou !!!!Kvalifikační rozjížďky se zahajují otevřením trati a hlášením 3 minuty do startu.Pro všechna pořadí rozhoduje počet kol, pak dojezdový čas.Závodník dostane startovní číslo na základě výsledků z předchozí sezony, a je povinen toto číslo viditelně vylepit na svůj model v každém závodě.

Každý závodník je povinen stavět auta skupině jedoucí po jeho rozjížďce (může za sebe poslat svého mechanika – musí nahlásit dopředu ). V případě že tak neučiní po vyzvání bude sankce -1kola z jeho nejlepší rozjížďky ( semifinálové jízdy). Opakované upozorňování může mít za následek vyloučení ze závodu bez vrácení startovného.

Pokud při předjíždění závodník z nižší pozice narazí do závodníka před ním a získá tím výhodu, je povinen ho nechat znovu předjet. Pomalejší závodník je povinnne uvolnit místo pro předjetí rychlejším závodníkem. Při opakovaném napomenutí může být udělen trest škrtnutí nejlepší rozjížďky ( finálovky) nebo průjezd boxovou uličkou. Při stížnosti min. od 3 závodníků na závodníka který se chová nekorektně bude tento závodník postižen odebráním 1-3 kol z nejlepší rozjížďky ( finálovky ) a nebo bude závodník diskvalifikován. Rozhoduje rozhodčí závodu.

V případě nesjízdnosti trati musí dát pořadatel vědět nejméně jeden den dopředu že se závod ruší. Zrušení bude oznámeno nejdéle do pátku před závodem do 16,00hod. neprodleně na stránkách: www.praktic.cz/zavody

Pokud se závodník nedostaví na start při pokynu startera, bude startovat z boxu popřípadě z poslední pozice po odjetí všech závodníků.V případě zhoršení podmínek pro závod v důsledku počasí budou za výsledek závodu považováno umístění v kvalifikaci pokud ta bude odjeta celá.

Jezdci MČR ve všech kategoriích na 1-10 místě v roce 2012 nebudou klasifikováni v závodě ani v celkovém pořadí. Jezdci Czech Open v kategorii Buggy 1:8 kteří se umístnili od 1. - 5. místa v roce 2012 se nebudou klasifikovat v závodě ani v celkovém pořadí.

Pravidla 1:6 buggy

Závodit budou dohromady jak 2wd tak 4wd, výsledky závodu se pak nakonec oddělí. Všechny modely musí být vybaveny výfukem (tlumičem hluku).Všechny modely musí mít přední nárazník.

Kvalifikační rozjížďky 3x 7 minut, se zahajují otevřením trati a hlášením 3 minuty do startu, nikdo nevypadává, do celkového pořadí se započítává 2 lepší jízdy ( jedna se vždy škrtá )rozjížďky budou tak, aby mezi dvěma jízdami měl závodník min. 10minut na opravy. Není možné odložení startu. Startovat se bude na pokyn startéra,do doby než dá startér pokyn k vyjetí na dráhu, je tato uzavřená. Každý si zapíná sám smyčku, startuje se letmým startem, dojezdový čas 1 minuta. Ihned po dojetí jde závodník obracet další skupině

Finálové jízdy 2x 20 minut ( max 8-12 jezdců podle trati )Rozdělení do fin skupin - skup A - lichá umístnění po kvalifikaci, B - sudá umístění po kvalifikaci ( popř C - třetí, šestý, devátý atd ). Finálové jízdy se zahajují otevřením trati a hlášením 3 minuty do startu. Nikdo nevypadává, do celkového pořadí se započítává 1 lepší jízda. Rozjížďky budou tak, aby mezi dvěma jízdami měl závodník min. 10minut na opravy. Odložení startu max. jedenkrát o 3minuty, pak start z boxu. Startovat se bude na pokyn startéra, do doby než dá startér pokyn k vyjetí na dráhu, je tato uzavřená. Start hromadný podle pořadí po kvalifikaci z roštu ( „ zasebou cik cak „ ).
Ihned po dojetí jde závodník obracet další skupině.

Pravidla 1:8 buggy

V této kategorii se mohou závodu zúčastnit i konverze 1:8 buggy elektro, budou hodnoceny samostatně. Model může pohánět motor o zdvihovém objemu max. 3.5 cm3.( u začátečníků v prvním roce i 4ccm3)Objem palivové nádrže nesmí přesáhnout 125 cm3 .Všechny modely musí být vybaveny výfukem (tlumičem hluku).

Kvalifikační rozjížďky 3x6minut se zahajují otevřením trati a hlášením 3 minuty do startu, nikdo nevypadává, do celkového pořadí se započítává 2 lepší jízdy ( jedna se vždy škrtá )rozjížďky budou tak, aby mezi dvěma jízdami měl závodník min. 10minut na opravy. Není možné odložení startu. Startovat se bude na pokyn startéra, do doby než dá startér pokyn k vyjetí na dráhu, je tato uzavřená. Každý si zapíná sám smyčku, startuje se letmým startem, dojezdový čas 1 minuta. Ihned po dojetí jde závodník obracet další skupině

Finálové jízdy 2x20 minut ( 2x15 ) ( max 8-12 jezdců podle trati ).Finálové jízdy se zahajují otevřením trati a hlášením 3 minuty do startu. Nikdo nevypadává, do celkového pořadí se započítává 1 lepší jízda. Rrozjížďky budou tak, aby mezi dvěma jízdami měl závodník min. 10minut na opravy. Odložení startu max. jedenkrát o 3minuty, pak start z boxu. Startovat se bude na pokyn startéra, do doby než dá startér pokyn k vyjetí na dráhu, je tato uzavřená. Start hromadný podle pořadí po kvalifikaci z roštu ( „ v řadě u strany v pořadí po kvalifikaci ).
Ihned po dojetí jde závodník obracet další skupině

Celkové pořadí v šampionátu:

Celkové pořadí: 1-3. místo bude odměněno poháry , ceny budou losovány formou tomboly, každý bude mít 1ks losu + první 3 budou mít o jeden los více ( po prvním vytažení již druhý nebude uplatněn – jde o zvýšení pravděpodobnosti vytažení ). To znamená že umístnění v celkovém pořadí nemá vliv na losování cen, musí být splněna jen podmínka účasti na 4 závodech. Pro hodnocení v celkovém pořadí musí mít závodník odjeto alespoň čtyři závody.

__Bodování do celkového hodnocení: 1.místo 20b, 2.místo 18b, 3.místo 16b, 4.místo 15b, dále pak mínus 1b, za účast je jeden bod __

Do celkového pořadí se nezapočítává jeden nejhorší výsledek z pěti.

 

 

HOBBY OPEN 2012

5 závodů + 1x Maraton, PRÁZDNINOVÉ ZÁVODY NEBUDOU -BYLA VŽDY MENŠÍ ÚČAST

 

dotazy/připomínky:  rcautoklub@volny.cz

Pořadatel: PRAKTIC model klub

Ředitel závodů: Dušan Šmíd

Přihlašování na: www.praktic.cz/zavody

Měření software RCM - závodník musí mít čip AMB rc, omezené množství k zapůjčení za úplatu.

Oficiální název: PRAKTIC - HOBBY OPEN 2012

buggy 1:8 - SP MODELS CUP

buggy 1:6 - ModelcentrumCB CUP

 

Seriál Hobby závodů RC aut v měřítku 1:8 buggy, a 1:5 a 1:6 buggy. Jezdí se na vítězství v závodě a na celkové pořadí. Pro buggy 1:6 ( 1:5 ) se bude oddělovat 2wd a 4wd . S buggy 1:8 mohou závodit i konverze na elektro, budou se ale oddělovat od spalováků.V případě zájmu z jiných kategoriií je možné závody rozšířit. Proto, aby mohla kategorie jet – do bodování, je třeba účast min. 5 aut. Pokud bude v závodě min. 10 závodníků v kategorii budou uděleny poháry za 1.-3. místo . V případě že nebude v kategoriie 10závodníků bude oceňeno 1-3 místo medailí. V případě účasti min. tří juniorů ( do 15let ) získá pohár 1 z nich, s nejnižším koeficientem. ( výpočet = umístnění / počet závodníků ve skupině = nejnižší koeficient). Pokud by byly ceny pro jednotlivý závod, o jejich rozdělení rozhodne sponsor a způsob bude vyhlášen při rozpravě před závodem.

Při vyhlášení celkových výsledků bude opět bohatá tombola .

Jezdci MČR ve všech kategoriích na 1-10 místě v roce 2011 nebudou klasifikováni v závodě ani v celkovém pořadí. Jezdci Czech Open v kategorii Buggy 1:8 kteří se umístnili od 1. - 5. místa v roce 2011 se nebudou klasifikovat v závodě ani v celkovém pořadí.

Organizace závodů:

__Časový plán: __

Trénink - NOVÉ!!!! - max 8-12 jezdců podle trati 1x5 minut po skupinách,           už nebude divoké ježdění!!!!  8,15 - 8,45.

8,45 uzávěrka startovního pole

9,00 rozprava

9,15 první rozjížďky cca.

12,00 – 12,30 přestávka

od 12,30 finálovky

Rozjížďky - max 8-12 jezdců podle trati 3 (4) x po 3+5 (7) minutách Kvalifikační rozjížďky se zahajují otevřením trati a hlášením 3 minuty do startu. nikdo nevypadává, do celkového pořadí se započítává 2 (3) lepší jízdy ( jedna se vždy škrtá ) rozjížďky budou tak, aby mezi dvěma jízdami měl závodník min. 10minut na opravy není možné odložení startu startovat se bude na pokyn startéra, do doby než dá startér pokyn k vyjetí na dráhu, je tato uzavřená každý si zapíná sám smyčku, startuje se letmým startem, dojezdový čas 1 minuta ihned po dojetí jde závodník obracet další skupině

Finálové jízdy - 2x3+15 minut ( max 8-12 jezdců podle trati ) Finálové jízdy se zahajují otevřením trati a hlášením 3 minuty do startu. nikdo nevypadává, do celkového pořadí se započítává 1 lepší jízda rozjížďky budou tak, aby mezi dvěma jízdami měl závodník min. 10minut na opravy odložení startu max. jedenkrát o 5minut, pak start z boxu startovat se bude na pokyn startéra, do doby než dá startér pokyn k vyjetí na dráhu, je tato uzavřená start hromadný podle pořadí po kvalifikaci z roštu ( „ zasebou cik cak „ )ihned po dojetí jde závodník obracet další skupině

Termíny: (bude upřesněno)

1.závod - květen 5 Tojice

2. závod - květen 26 Holašovice

3. závod - červen 16 Pištín

4. závod - září 15 Tojice

5. závod - září 29 Pištín

MARATON

1) duben - asi nebude

2) říjen - 13, Tojice / Holašovice - se uvidí

 

Startovné pro seriál Hobby Open:

Pištín – 1:8 – 260,-Kč; 1:6 – 300,-Kč

Tojice - 1:8 – 330,-Kč; 1:6 – 350,-Kč

Holašovice - 1:8 – 330,-Kč; 1:6 – 350,-Kč

Přihlašování přes rozhraní:www.praktic.cz/zavody

Přihlášení na místě v den závodu +50,-Kč ( pokuta )

Společná ustanovení pravidel závodů:

Měření: vlastní personální čip AMBrc, měření software RCM Professional. Zapůjčení čipu: 100,-Kč ( omezené množství ). Pro všechna pořadí rozhoduje počet kol, pak dojezdový čas. Závodník dostane startovní číslo na základě výsledků z předchozí sezony, a je povinen toto číslo viditelně vylepit na svůj model v každém závodě.Každý závodník je povinen stavět auta skupině jedoucí po jeho rozjížďce (může za sebe poslat svého mechanika – musí nahlásit dopředu ). V případě že tak neučiní po vyzvání bude sankce -1kola z jeho nejlepší rozjížďky ( semifinálové jízdy). Opakované upozorňování může mít za následek vyloučení ze závodu bez vrácení startovného.

Pokud při předjíždění závodník z nižší pozice narazí do závodníka před ním a získá tím výhodu, je povinen ho nechat znovu předjet. Pomalejší závodník je povinnne uvolnit místo pro předjetí rychlejším závodníkem. Při opakovaném napomenutí může být udělen trest škrtnutí nejlepší rozjížďky ( finálovky) nebo průjezd boxovou uličkou. Při stížnosti min. od 3 závodníků na závodníka který se chová nekorektně bude tento závodník postižen odebráním 1-3 kol z nejlepší rozjížďky ( finálovky ) a nebo bude závodník diskvalifikován. Rozhoduje rozhodčí závodu.

V případě nesjízdnosti trati musí dát pořadatel vědět nejméně jeden den dopředu že se závod ruší. Zrušení bude oznámeno nejdéle do pátku před závodem do 16,00hod. neprodleně na stránkách: www.praktic.cz/zavody

Na pokyn 2 minuty do startu závodníci budou připraveni v depu na start a nahazovači budou připraveni na místech. Pokud se závodník nedostaví na start při pokynu startera, bude startovat z boxu popřípadě z poslední pozice po odjetí všech závodníků.V případě zhoršení podmínek pro závod v důsledku počasí budou za výsledek závodu považováno umístění v kvalifikaci pokud ta bude odjeta celá.

Pravidla 1:6 buggy. Závodit budou dohromady jak 2wd tak 4wd, výsledky závodu se pak nakonec oddělí,

Všechny modely musí být vybaveny výfukem (tlumičem hluku). Všechny modely musí mít přední nárazník

Pravidla 1:8 buggy. spalovák V této kategorii se mohou závodu zúčastnit i konverze 1:8 buggy elektro, budou hodnoceny samostatně.Model může pohánět motor o zdvihovém objemu max. 3.5 cm3.( u začátečníků v prvním roce i 4ccm3) Objem palivové nádrže nesmí přesáhnout 125 cm3 . Všechny modely musí být vybaveny výfukem (tlumičem hluku). V případě účasti aut se elektro motorem budou elektry mít povinnost zastavit v depu na 4s a to: do 10minut rozjížďky 1x do 15minut rozjížďky 2x do 20minut rozjížďky 3x

Celkové pořadí v šampionátu:Celkové pořadí: 1-3. místo bude odměněno poháry , ostatní ceny budou losovány formou tomboly, každý bude mít 1ks losu + první 3 budou mít o jeden los více ( po prvním vytažení již druhý nebude uplatněn – jde o zvýšení pravděpodobnosti vytažení ). To znamená že umístnění v celkovém pořadí již má vliv na losování cen, musí být splněna jen podmínka účasti na 4 závodech. ( nepočítá se Hobby Open MARATHON – to je samostatná soutěž.)Pro hodnocení v celkovém pořadí musí mít závodník odjeto alespoň čtyři závody. Bodování do celkového hodnocení ( body obdrží 1-15místo a 1 bod je za účast pro ostatní pozice):

1.místo -20, 2.místo 17, 3.místo 15, 4.místo 13; dále pak -1b, od 16.místa za účast 1b.

Do celkového pořadí se nezapočítává jeden nejhorší výsledek z pěti.

HOBBY OPEN MARATHON 2012Jede se o putovní poháry + medaile Pojedou se 2 závody - Tojice, Holašovice

Buggy 1:6 - závod družstev 2-3 členných 2-3auta ( buď 2wd nebo 4wd, lze míchat!!!! ) jede se bez kvalifikace , hlavní závod 180 minut - 3hodiny každý tým si sám obrací auto ( smí nahazovat jen člen týmu a jen své auto!!), každý tým může použít 1-3auta, minimálně se musí prostřídat 2 řidiči !!! výměna auta, tankování a opravy pouze v depu jede se odpoledne startovné 600,-Kč

Buggy 1:8 - závod čtyřčlenných družstev ,1-3 auta+ 1mechanik !!!! jeden jede, druhý doplňuje pal, třetí obrací, čtvrtý odpočívá ( kvůli tankování je to vlastně náročnějčí než šestiny) jede se bez kvalifikace , hlavní závod 150 minut – 2,5hodiny každý tým si sám obrací auto ( smí nahazovat jen jeden člen týmu a jen své auto!!), každý tým může použít 1-3auta, minimálně se musí prostřídat 2 řidiči !!! výměna auta, tankování a opravy pouze v depu jede se dopoledne startovné 3 členné družstvo 500,-4 členné družstvo 600,-

Jinak pravidla stejná jak pro Hobby Open.

úpravy: 29-12-2011, Přihlašování: http://www.praktic.cz/zavody/

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář